O mnie

Witam,

Nazywam się Katarzyna Krześniak Dęga i od wielu lat pomagam przyszłym technikom farmaceutycznym w nauce, przygotowaniu do egzaminu, a później nawet w poszukiwaniu pracy. Dobrze trafiłeś, dobrze trafiłaś!

Nie napiszę, że od dziecka chciałam być na farmaceutką, bo mało kto uwierzy. Zdarzyło się trochę później. Ukończyłam Wydział Farmaceutyczny Akademii Medycznej w Łodzi i chętnie wróciłabym na uczelnie!

Nauczycielem jestem od prawie 10 lat.  Początkowo w Płocku, Piotrkowie Tryb. a teraz w Bełchatowie. Uczyłam na różnych kierunkach. Obecnie przygotowuje do pracy przyszłych Techników Farmaceutycznych. Wykazuję dużą skuteczność nauczania, przeszło 90% moich słuchaczy  pozytywnie zalicza egzamin.  Wielu z nich pracuje w aptekach i do dzisiaj utrzymujemy kontakty. Uczyłam wszystkich  przedmiotów, preferuję jednak farmakologię i TPL.

Jestem autorką zadań nowego egzaminu. Nie było to łatwe zadanie, ale w czerwcu 2015 r. słuchacze z całej Polski rozwiązywali test mojego autorstwa. Prowadzę stronę n FB Technik Farmaceutyczny Wszystko o Egzaminie. Lubi ją już prawie 10 tys. tys. internautów.

Ponieważ pracuję z osobami dorosłymi, w kręgu moich zainteresowań zostaje andragogika czyli dział pedagogiki  zajmujący się kształceniem ludzi dorosłych.

Wspólnie z przyjaciółmi popularyzacją jawności życia publicznego. Jestem inicjatorką powstania Łódzkiej Koalicji na Rzecz Jawności. Zapraszam na stronę koalicji i do współpracy.  Moja organizacja otrzymała także tytuł Samorząd Roku 2014 r. za pracę nad wprowadzeniem bezpośrednich konsultacji społecznych w  Bełchatowie. Z grupą zaangażowanych osób zabiegam zakazu o zakaz występów w Bełchatowie cyrków z udziałem zwierząt.

Z farmaceutycznych działań warto wspomnieć o pracy na rzecz ograniczenia emisji reklam leków i suplementów diety oraz tegoroczna akcję GO! D3 zachęcająca do korzystania z promieni słonecznych i produkowania własnej witaminy D3.

Biegam, czytam, uczę się…tak spędzam wolny czas.