Od Asi dostałam niezła burę za pytanie o grupę antybiotykową, która działa na paciorkowca ropotwórczego. Monikę też zaskoczyło to pytanie. Przyznam się, że  …wyrwało się przed szereg… Wychodzę z założenia, że jeśli ktoś tu jest, to zmienia się jego percepcja. na pewno jak nie Ty, dziecko lub ktoś z rodziny na anginę chorował.

Prawdziwa angina wywołana Streptococcus pyogenes czyli paciorkowcem ropnym trwa… kilka dni, wywołuje 40°C temperaturę, a rodziców wpędza w czarną rozpacz. Na dodatek kończy się bolesnym zapaleniem jamy ustnej, tygodniowym postem…kto to przeżył to wie…A z kolonii można przywieźć liszajca, za którego odpowiada bohater pytania 36 w “Teście za pięć dwunasta” ?  Od teraz wasz świat się zmienia i należy oglądać go przez lupę farmakologii. Jednocześnie życzę zdrowia, bo nie trzeba chorować, aby wiedzieć czym się tę chorobę  leczy…

Rewanżuję się za pytanie. Dla Asi, Moniki i pozostałych wygrzebałam małą pomoc naukową 😉 Moim zdaniem na potrzeby naszego egzaminu wystarczy 🙂 Pomocny koncentrat bakteryjny znajdziesz tutaj  Będziesz zadowolony! 

 

Test nadal do kupienia. Cena wzrosła, ale to dlatego, że otrzymujesz go już z dodatkowymi materiałami, które wspomagają naukę i powtórkę 🙂 Patrz wyżej.

Dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się na zakup, gwarantuję, że strona NA PEWNO się zmieni i NA PEWNO  będzie rosła razem z wami 🙂