Asia przesłała pytanie czy na egzaminie teoretycznym może pojawić się pytanie o skład leku,  w  którego treści podana jest tylko nazwa handlowa? 

Pytania, które w treści maiły nazwy międzynarodowe  już się pojawiły, więc jest duże prawdopodobieństwo, że może się znów trafić. Prawda jest też taka, że ucząc się nazw zwykle stosowanych ( międzynarodowych)  leków  powinniście znać 2-3 nazwy preparatów gotowych. Oczywiście tylko te podstawowe. Pewnie, że to jest niemożliwe opanowanie takiej ilości obcych nazw, ale po to są praktyki i świadczenia farmaceutyczne, aby oswoić się z nazwami najczęściej pisanych preparatów. Wiem, że na to potrzeba więcej czasu, ale…

Układając pytania stosuję najczęściej zasadę, że pokazuję zdjęcie leku i daje jakieś polecenie. Trzeba odczytać nazwę międzynarodową z fotografii i dopasować do odpowiedzi.

Jeśli sobie przypominam, to pytano o Zyretc, Duomox i …więcej nie pamiętam.

Jeśli masz uwagi lub propozycje, podziel się nimi ! Synergia pomaga się uczyć. Skorzystają inni, a przede wszystkim TY..  Pisz pod postem ( możesz anonimowo) albo skorzystaj z formularza kontaktowego.