Jeszcze raz miło mi Panią poznać. Odpowiadam na Pani wpis na portalu mgr.farm. Poczułam się jakby przywołana do tablicy.

Jestem nauczycielką w technikum farmaceutycznym, uczę od 10 lat i zawszę będę przyznawała, że to moja ogromna pasja. Oczywiście pracuję w zawodzie, prowadzę prężna aptekę, zajmuję się e-lerningiem, jestem autorem zadań do nowego egzaminu, prowadzę właśnie tę stronę dla słuchaczy i podobną na FB. Odpowiadając na Pani wątpliwości pragnę podzielić się obserwacjami.

To nie szkoły kształcą… tylko nauczyciele. Absolwenci są tacy jak ich nauczyciele. Przytaczam słowa osób które na pedagogice znają się zdecydowanie lepiej niż ja. Niestety kadry nauczycielskiej nie ma… bo magistrowie farmacji nie podejmują wyzwania. Natomiast część odważnych rezygnuje z rożnych względów min. kobiety zajmują się dziećmi, a spędzanie całych weekendów w szkole i w tygodniu przygotowanie do zajęć wymaga dużej dyscypliny i poświęcenia.

Pracuję w przywołanym przez panią TEB Edukacja oddział Bełchatów, bo dostałam ofertę pracy. Mamy pełen sprzęt, wyposażenie i nieprzeterminowane surowce. Pani Dyrektor pilnuje i nauczycieli i słuchaczy, przede wszystkim poziomu kształcenia. Proponuję nie uogólniać. W TEB Edukacja uczą także magistrowie farmacji i oni odpowiadają za rezultaty kształcenia.

Zgodzę się, że nie wszyscy powinni być technikami farmaceutycznymi ( podobnie jak mgr) to idealnie weryfikuje rynek pracy, ale powtórzę technicy są tacy jak ich nauczyciele-także opiekunowie stażu.

Instytucja dwuletniego stażu, powinna uzupełnić braki. Co roku przyjmuję kilku praktykantów-studentów i bywa różnie z wiedzą i zaangażowaniem, ale stworzenie atmosfery sprzyja synergii. Uczymy się nawzajem. zachęcam , aby Pani też dzieliła się wiedzą. Długo by pisać…bardzo Panią pozdrawiam i zachęcam do innego spojrzenia na kolegów i koleżanki z pracy.

P.S. też zrobiłam specjalizację, ale nic ona nie wniosła w moje życie zawodowe.  Dopiero praca nauczyciela sprawiła dużą satysfakcję i wzmocniła poczucie własnej wartości.

Katarzyna Krześniak Dęga