Wydawało by się, że to co wolno w ramach uprawnień zawodowych wykonywać technikowi farmaceutycznemu będzie mniej skomplikowane, ale niestety. Po pierwsze proszę pogrupować uprawnienia na trzy, a nie na dwie grupy. Wolno, nie wolno i może wykonywać czynności pomocnicze inaczej asystować.

W filmie omówię diagram z podziałem. Z wątpliwościami zgłaszają się także osoby już pracujące. Sporną sprawą zazwyczaj są substancje psychotropowe IVP oraz leki jałowe w tym krople oczne. Szczegóły w filmie i oczywiście obowiązkowe pytanie. mam nadzieję, że wątpliwości rozwiewam.

Pytanie na śniadanie

W ramach uprawnień zawodowych technik farmaceutyczny samodzielnie może wykonać

  1. krople oczne z atropiną.
  2. 0,9% inj.Natrii Chlorati
  3. rozcieńczenie Perhydrolu
  4. Proszki z Sustonitem  Digoxiną

Komentarz do pytania

Trochę niefortunne pytanie. Bywa czasem jak się pracuje po nocach. Po pierwsze wymieniłam Sustonit, bo nie można go rozdrabniać. Atropina, Perhydrol i Dogoxin są z wykazu A, więc odpadają. Natomiast 0,9% NaCl jest stosowany często jak płyn infuzyjny, ale tutaj o tym nie ma mowy. Moim zdaniem najbardziej  prawdopodobna odpowiedź …. B. dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w dyskusji.

Odpowiedzi zostawiajcie dla potomnych pod postem

Jeśli są uwagi i opinię, czekam na nie. Na prawdę lubię wymieniać myśli, wtedy najwięcej się uczę. Pisz pod postem ( możesz anonimowo) albo skorzystaj z formularza kontaktowego.